Зараженість шкідниками хлібних запасів. Як виявити?

Спостереження фахівців показали, що зараженість шкідниками хлібних запасів зерна становить від 8%. У зв’язку з цим гостро постало питання їх своєчасного виявлення. Адже неправильне поводження із зараженим зерном є головною причиною зараження всього елеватора.

Шкідники хлібних запасів ведуть досить прихований спосіб життя, мешкаючи в затишних і темних місцях, тим самим доставляють певні труднощі своєчасного виявлення зараження зерна. Крім цього, небезпечні види шкідників, такі як зернова міль, амбарний довгоносик і зерновий точильник, мають приховану форму зараженості. В даному випадку заражене зерно зовні абсолютно нічим не відрізняється від здорового.

Готову продукцію і сировину на переробних підприємствах обстежують в терміни відповідно до спеціальних інструкцій і методик.

Нижче кілька порад, які допоможуть в обстеженні Вашого об’єкту на зараженість шкідниками хлібних запасів.

Незавантажені майданчики, зерносховища і прилеглі території обстежують після кожного звільнення від зерна, а також перед завантаженнями нових партій. Ретельно оглядайте різні вибоїни та тріщини на підлозі, штукатурці та дерев’яних конструкціях складів. Особливу увагу приділяйте плінтусам, дверям, вентиляції та прийомним пристроям.

зараження хкідниками хлібних запасів, як виявити зараження складів шкідниками

Склади і елеватори, які вже завантажені, обстежують одночасно з перевіркою зерна і продукції, що там зберігається. При цьому проводиться уважний огляд дерев’яних конструкція, стін, стовпів складу, а також транспортуючого обладнання та механізмів зерноочистки.

У елеваторних корпусах підлягають обстеженню всі приміщення, підсилосні і надсилосні галереї, силоси, зерносушарки і все обладнання, що там знаходиться.

У теплу пору року перевіряють зараженість території один раз на місяць, не рідше.

Круп’яні та комбікормові заводи, а також млини обстежують на зараженість шкідниками хлібних запасів кожну декаду, після ремонту і перед проведенням дезінсекції. Детально оглядають інвентар, механізми, транспортні засоби, обладнання, підвіконня і стіни на кожному поверсі приміщень.

Машини для очищення та сушіння зерна, проточні лінії, транспортери і інші механізми, а також інвентар для складу і лабораторій, оглядають до роботи і після роботи з кожною партією продукції, зерна або відходів.

Автомобілі, вагони, теплоходи, баржі та інший транспорт в обов’язковому порядку перевіряються на зараженість шкідниками перед вантаженням зерна і продуктів його переробки.

Зараженість мішків і брезентів перевіряють до і після їх використання.

Зараженість шкідниками хлібних запасів підприємств є показанням для проведення дезінсекції. Також дезінсекція може проводиться з профілактичними цілями.

Професійні послуги дезінсекції та фумігації надає компанія PROPECS (ПРОПЕКС). Фахівці нашої компанії проведуть роботи з допомогою сучасного обладнання і якісних препаратів, а також нададуть весь перелік необхідної документації.

Замовити дезінсекцію або фумігацію можна через форму замовлення на сайті або за номерами телефонів +380673517077, +380443617077.

PROPECS (ПРОПЕКС) – професійний контроль шкідників.

Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter