Захист підприємства від шкідників

Захист підприємства від шкідників є невід’ємною складовою в процесі отримання позитивного прибутку і міцної репутації, тому дуже важливо підтримувати об’єкт в належній і відповідній формі. Без ефективної програми пест-контролю комахи і гризуни можуть проникнути на Ваше підприємство, що тягне за собою забруднення харчових продуктів, серйозні загрози здоров’ю і негативні відгуки. Щоб запобігти ураженню підприємства шкідливими організмами, слід працювати з професіоналами.

Фахівці компанії PROPECS (Пропекс) розроблять для Вас індивідуальну інтегровану систему по боротьбі з шкідниками. Ми приділяємо особливу увагу технічному обслуговуванню, документації і навчанню персоналу.

Не існує двох однакових об’єктів, але шкідливі організми, як правило, націлені на певні зони. Тому дуже важливо своєчасно визначити «гарячі точки» і розробити план, який гарантує безпеку Вашого підприємства. Ефективний план зможуть розробити фахівці, які мають багаторічний досвід роботи в сфері контролю шкідників.

Відповідальним особам і співробітникам підприємства, потрібно слідувати чітким процедурам системи інтегрованого контролю шкідників, адже це допоможе запобігти будь-яких проблем, пов’язаних зі шкідниками.

Входи в підприємство

Входи у Ваше підприємство є лінією фронту боротьби з шкідниками. Однак при правильному захисту Ви зможете закінчити бій з ними до того, як шкідники почнуть боротьбу всередині об’єкта.

Додайте ущільнювачі на двері і вікна, а по можливості, встановіть автоматичні двері, щоб забезпечити максимальне закриття входів. Також велике значення має освітлення. Продумайте розташування світильників так, щоб зробити вхід в приміщення менш привабливим для комах.

Прийом і зберігання

Вантажні доки є основною мішенню на підприємствах харчової промисловості, с/г комплексах, логістичних та ритейл-центрах, адже вони є найбільш доступними місцями проникнення всередину приміщення. Шкідники можуть потрапити всередину через двері для прийому, а іноді разом з товаром або сировиною.

Щоб знизити ризик, переконайтеся, що зовнішні приймальні двері щільно закриті, так як для проникнення шкідників не потрібно багато місця. Щуру досить отвіра розміром в чверть, миші – в 25 копійок.

Огляньте всі поставки на предмет ознак шкідливих організмів. Підтримуйте чистоту, хороше освітлення і відсутність зайвих запасів, так як шкідники розглядають безлад як ідеальне місце для укриття.

Утилізуйте порожні і невикористані картонні коробки якомога швидше. Таргани і інші повзучі комахи можуть ховатися в гребенях коробок, а клей може служити джерелом їжі для тарганів.

Захист підприємства від шкідників

Ззовні будівлі

До того, як прийняти рішення про зміну ландшафту, подумайте про шкідників, яких можете привабити. Щоб комахи і гризуни не доставили Вам клопоту, скоротіть трав’янисті ділянки і, по можливості, уникайте використання мульчі, яка забезпечує укриття, яке дозволяє шкідникам розмножуватися. Слідкуйте за тим, щоб ніякі рослини або чагарники не торкалися будівлі, так як це дає можливість комахам і гризунам проникнути всередину.

Слідкуйте за парковками і тротуарами, прибирайте залишки сміття або стоячої води. Регулярно очищайте сміттєві контейнери і запобігайте скупчення сміття і безладу навколо них.

Огляньте екстер’єр будівлі, і при наявності тріщин або дефектів, якомога швидше загерметизуйте їх. Використовуйте віконні сітки і додаткові захисні огорожі для запобігання проникнення в приміщення дрібних шкідників.

Всередині будівлі

Для зниження ризику проникнення небажаних гостей всередину підприємства, також проведіть огляд стін, стелі, підлоги, особливу увагу приділіть кутках, адже найменші отвори і дірки служать «зеленим світлом» для шкідників.

Захист підприємства від шкідників

Притулком для гризунів і комах також можуть стати кімнати відпочинку, їдальні та роздягальні, які використовуються співробітниками, надаючи їм благополучні умови для існування. Проінформуйте своїх співробітників про те, що захист підприємства від шкідників має важливе значення. Кожен член команди Вашої компанії повинен дотримуватися прийнятного санітарного стану об’єкта і повідомляти відповідальну особу при виявленні шкідників.

Встановіть графік регулярного очищення обладнання і прибирання приміщень. Також якомога частіше спорожняйте сміттєві баки і негайно усувайте розливи будь-якого походження.

Як показує практика, навіть найкращі санітарні заходи можуть бути неефективними в приміщенні, де обладнання розміщено таким чином, що деталі, які потребують очищення, заховані або недоступні. Адже іноді обладнання розміщують дуже близько один до одного або притискають до стін. Таке розташування може привести до засмічення харчовими продуктами або сировиною, внаслідок чого розмножуються мікроорганізми і заводяться шкідники, яких Ви можете не помітити. Тому пам’ятайте, що Вашим співробітникам необхідний легкий доступ до устаткування з усіх боків.

Обробка

Якщо проблема з шкідниками вимагає негайного вирішення, зверніться до професіоналів для проведення спеціальних обробок. Не проводьте хімічні обробки самостійно, так як Ви збільшуєте ризик забруднення продукції і обладнання препаратами, а також піддаєте небезпеці свій персонал.

Фахівці компанії PROPECS (Пропекс) нададуть якісні послуги з контролю шкідників як на разовій основі, так і на період довгострокового співробітництва. При проведенні дезінсекції, дезінфекції, дератизації та фумігації використовуються ефективні дозволені препарати і сучасне обладнання. Всі роботи підтверджуються документально.

Дотримуйтесь рекомендацій Вашого підрядника з контролю шкідників, своєчасно проводьте обробки, і захист підприємства від шкідників не складе для Вас ніяких труднощів.

Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter