Сучасні методи контролю шкідників в молочній індустрії

Сучасні методи контролю шкідників в молочній індустрії

Директор компанії «PROPECS» Середняк Денис Петрович поділився своїм досвідом зі спеціалізованим виданням «Молочна Індустрія» і розповів про сучасні методи контролю шкідників, а також про безпеку харчових продуктів  та системі HACCP.

З огляду на вимоги європейського ринку, освоїти який прагнуть українські виробники, на багатьох підприємствах молочної галузі впроваджена система аналізу ризиків і критичних контрольних точок HACCP. Дана система дозволяє знизити ймовірність біологічного, хімічного і механічного фактора при виробництві продуктів харчування. Одним з важливих її елементів є мінімізація ризиків, які пов’язані з шкідниками

Проблема гризунів і комах
Досить поширеною проблемою пов’язаної з шкідниками на молочних підприємствах є наявність шкідливих комах і гризунів, багато з яких можуть бути особливо небезпечні для людини.

Серед комах в виробничих цехах найчастіше зустрічаються таргани і плодові мухи-дрозофіли. Попадання цих комах або їх фрагментів в сировину або готову продукцію – небезпечний фактор, здатний привести до значних матеріальних збитків. Регулярне проведення моніторингу виробничих приміщень, застосування інсектицидних засобів, електроприладів (інсектицидних ламп) і своєчасне їх обслуговування дозволить уникнути проблем з комахами.

Серед гризунів крім полівки і домової миші нерідкими гостями можуть бути сірі щурі. Якщо ефективність застосування родентицидів проти мишей дуже висока, то сірі щурі вимагають комплексних методів боротьби.

Методи боротьби зі шкідниками
На сьогодні відомі різні способи і методи боротьби, включаючи і ультразвукові та акустичні відлякувачі.

Однак найбільш ефективний метод – застосування родентицидний приманок і живопасток. У практиці використовують такі їх види: сухі (порошкоподібні, брикети парафіновані, гранули), тістоподібні (м’які брикети), вологі і рідкі приманки. Родентициди засновані на двох типах: гострого і підгострого дії, а також кумулятивного. Це і застосування спеціалізованого устаткування (приманочного контейнерів і живопасток), а також їх своєчасне обслуговування.

Також потрібно пам’ятати, що без профілактичних заходів боротьба з гризунами часто буває мало ефективною. Необхідно постійно стежити за станом підлоги, стін, дверей, вікон і своєчасно закладати всілякі ходи і лази. Потрібно закладати нори гризунів, отвори і щілини в стінах, дверних прорізах. Важливо прибирати і знищувати непотрібну тару, будівельні відходи, які можуть служити притулком і місцем для створення нор.

Мікробіологічні ризики
Мікроорганізми також представляють особливу небезпеку. Своєчасне проведення дезінфекційних робіт дозволить уникнути проблем в технологічних процесах при переробці молока, виробництві сиру, масла, сиру, кисломолочних продуктів, сухого і згущеного молока. Це внутрішня і зовнішня дезінфекція технологічного обладнання, ємностей, резервуарів, танків, трубопроводів, комунікацій з використанням сучасних деззасобів і обладнання. А також дезінфекція тари, автомобільних і залізничних цистерн, резервуарів для зберігання і молочної продукції.

Комплексна програма контролю
Розробка комплексної програми з контролю шкідників, впровадження інтегрованої системи контролю, застосування різних методів і засобів боротьби, дотримання графіка дезінсекційних та дезінфекційних заходів сприяє повній ліквідації шкідників і мінімізації ризиків пов’язаних з ними.

Фахівці «PROPECS» розробили програму комплексної боротьби з шкідниками, засновану на міжнародних стандартах якості із застосуванням сучасного обладнання та технологій. Програма базується на застосуванні біологічних, фізичних, хімічних та інших методів боротьби з шкідниками для максимальної їх ліквідації. Це і комплекс санітарно-гігієнічних заходів на виробництві з проведенням навчання персоналу замовника в сфері контролю шкідників.

Ми розробимо і впровадимо програму контролю індивідуально для Вашого підприємства, з ретельною оцінкою ефективності заходів відповідно до міжнародних стандартів якості і безпеки, а також надамо послуги в сфері контролю шкідників (PEST CONTROL) на високому професійному рівні.

http://www.prodinfo.com.ua/proizvodstvo/molochnaya_promyishlennost/

Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter