Обережно, кліщі! Чим небезпечні та як попередити укуси.

З підвищенням температури на вулиці зростає і активність іксодових кліщів. Якщо Ви гадаєте, що кліщі активні лише влітку, Ви сильно помиляєтесь. Сезон кліщів розпочинається в березні, і триває до листопада, період пікової активності припадає на травень-червень та вересень жовтень.

Чим небезпечні кліщі? чим небезпечні кліщі?

Самі кліщі не є небезпечними. Проте вони є переносниками небезпечних інфекційних хвороб, які загрожують людині зараженням кліщовим вірусним енцефалітом та хворобою Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз). Ці хвороби уражають переважно нервову систему людини та можуть призвести до летальних випадків.

Як попередити укуси кліщів?

Якщо Ви збираєтесь на прогулянку, віддайте перевагу світлому однотонному одягу з довгими рукавами та обов’язково одягайте головний убір. Також обирайте прилягаючий до тіла одяг, це допоможе легше помітити кліщів.

Використовуйте засоби, що відлякують кліщів (репеленти). Купуйте засоби тільки в аптеці та слідуйте всім інструкціям під час користування.

Під час прогулянок в лісі або парку тримайтеся середини стежки. Якщо плануєте пікнік на природі, розчистіть місце від хмизу, сухої трави та гілок в радіусі 20-25 метрів.

Проведення самостійних чи взаємних оглядів кожні дві години допоможе попередити укуси кліщів. Приділяйте увагу ділянкам тіла, що покриті волоссям.

Після прогулянки вдома необхідно обов’язково змінити одяг, оглянути його, випрати та випрасувати. Просто витрусивши одяг, Ви не позбудитесь кліщів на ньому.

Якщо під час прогулянки Вас супроводжували домашні улюбленці – також їх ретельно огляньте, за потреби – обробіть ветеринарними препаратами.

Якщо все ж таки Вас вкусив кліщ – звертайтесь до лікаря.

Бережіть себе!

Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter