Найбільш поширені шкідники зерна та зернопродуктів
Кожне господарство, маленьке чи велике, хоч раз стикалось з питанням збереження врожаю від комірних шкідників, адже, щороку через них втрачається від 5-10 до 30%. Під час пошкодження зерна та зернопродуктів істотно знижуються як посівні, так і фуражні і харчові якості.
На території України найбільш поширені такі шкідники зерна та зернопродуктів, як:
- Великий і малий борошняний хрущаки;
- Зерновий точильщик;
- Рисовий і комірний довгоносики;
- Млинова та південна комірна вогнівки;
- Квасолевий і гороховий зерноїди;
- Суринамський та рудий коротковусий борошноїди;
- Зернова міль;
- Борошняний кліщ;
- Хатня миша;
- Сірий та чорний пацюки.
Комірні шкідники – це справжнє лихо, адже, за довгого зберігання зерна та доволі сприятливих умов для розвитку вони можуть накопичуватись значній кількості, адже мають високу здатність до розмноження.
Як шкідники потрапляють до комори?
Більшість шкідників, таких як зернова міль, зерновий шашіль та рисовий довгоносик, потрапляють разом із зерном, яке, в свою чергу, заражується в полях або під час обмолоту. Також, можуть потрапляти з гризунами або птахами чи через взуття або одяг співробітників. Гризуни пробираються крізь відчинені двері або щілини.
Яку саме шкоду несуть шкідники зерна та зернопродуктів?
Під час живлення зерном, комахи забруднюють його загиблими особинами, павутиною, екскрементами та шкірками від линянь. Мишовидні гризуни безпосередньо поїдають зерно, є потенційними переносниками збудників інфекційних хвороб та, також, забруднюють зернопродукти екскрементами. Окрім цього, вони руйнують обладнання, споруди приміщень та перегризають дроти.
Для прикладу, в борошні, яке заражене шкідниками, підвищується вологість та температура, воно ущільнюється, склеюється грудочками та стає непридатним для майбутнього використання, адже, змінює запах, колір та смак.
Пам’ятайте, зі шкідниками краще боротись відразу, не чекаючи, поки їх буде безліч. Підготувати сховище для врожаю або провести обробку зерна та зернопродуктів допоможуть фахівці ТМ PROPECS. В арсеналі команди дієві дозволені препарати та сучасне обладнання, що допоможе зробити процес боротьби ефективним та результативним.