Мошки на кухні: звідки беруться та як вивести

Напевно, кожен із нас зустрічався на своїй кухні з такими непроханими гостями, як мошки. Їх існує безліч видів, проте найбільш поширеними в квартирах є дрозофіли.

Дрозофіли відносяться до роду мух сімейства плодових мушок. Довжина їхнього тіла становить від 1 до 5 мм. Дрозофіли володіють високою плодючістю. Так, самка за один раз відкладає приблизно 100-400 яєць, з яких личинки починають вилуплюватися вже через 1-2 дня. Цикл розвитку від яйця до імаго(повноцінної особини) складає 8-12 днів за температури 25°С. Через невеликий проміжок часу вони заполоняють приміщення та починають активно псувати продукти. Тому потрібно якомога швидше з ними прощатися.

Давайте розберемось, звідки беруться мошки на кухні.

Мошки на кухні: звідки беруться та як вивести

В приміщення дрозофіли потрапляють разом з фруктами, овочами, садовими квітами та навіть з крупами, на яких присутні їх личинки та яйця. Чи будуть вони стрімко розвиватись у Вашій квартирі або будинку залежить від ряду обставин.

По-перше, швидко розмножитись допоможе їжа або продукти харчування, які знаходяться у відкритому доступі. Особливо дрозофіли полюбляють ласувати овочами та фруктами, що трішки зіпсовані або гниють.

По-друге, дрібних шкідників також приваблює переповнений сміттєвий бак, в якому вдосталь їжі для них, або немитий декілька днів посуд з залишками їжі.

По-третє, вологість також їм до вподоби. Особливо вогкі раковини, мокрі труби, санвузли або вода в акваріумі, що застоялась.

Вивести мошок на кухні допоможе звичайна гігієна. Тому, перш за все, необхідно зробити тотальну ревізію.

  • Регулярно перебирайте свіжі овочі. В разі, якщо вони погнили – утилізуйте їх.
  • Зберігайте продукти, що швидко псуються, в холодильнику. Наповнюйте вазу з фруктами по мірі спустошення.
  • Якщо у Вас є домашні улюбленці, якомога частіше змінюйте воду та ховайте залишки корму в холодильник.
  • Регулярно виносьте сміття та мийте відро з дезінфікуючими засобами.
  • Сипучі крупи зберігайте в окремих ємкостях, щоб вони не набирались вологи.
  • Ретельно відмийте плиту, мікрохвильову піч, кухонні поверхні та важкодоступні місця на кухні.
  • Окрему увагу приділяйте зливам у раковині. Так як там часто затримуються шматочки продуктів, які приваблюють дрозофіл.

У випадку, якщо Ви ретельно прибрали всі можливі місця перебування мошок, а вони все рівно не покидають Вашу домівку, необхідно використовувати пастки.

Липкі пастки допоможуть ефективно здійснювати відлов дрозофіл. У складі липкої основи присутні спеціальні феромони, які приваблюють комах, після чого вони міцно приклеюються на поверхню пастки та не дратують Вас своєю присутністю.

Для відлову мошок рекомендуємо використовувати липкі пастки VETROBAND. Вони допоможуть позбутися не тільки дрозофіл, а й хатніх та зелених мух. Купити пастку для мошок можна за посиланням https://www.propecs.ua/product/vetroband/.

Слідкуйте за чистотою і мошки Вас не турбуватимуть!

Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter