Комірний довгоносик: шкода та заходи захисту

Посів, обробка та збір зернових – одні з головних завдань кожного виробника сільськогосподарської продукції. Проте, також важливе зберігання зерна в зерносховищах або складах.

Частіше всього основною причиною втрати врожаю стає неякісна підготовка приміщень до зберігання, так як через це поширюються шкідники хлібних запасів. Другим небезпечним фактором під час зберігання є волога.

До основних шкідників, які поширені на території України та завдають чималої шкоди, відносять комірного та рисового довгоносиків, зернову міль, зернового точильника, малого та великого борошняних хрущаків, мишей та пацюків. Вони мають високу здатність до розмноження і за сприятливих умов накопичуються у зернопродуктах у значній кількості.

Пропонуємо трохи більше дізнатись про такого лиходія, як комірний довгоносик. Комірний довгоносик:шкода та заходи захисту

Комірний довгоносик (Sitophilus granarius) – повсюдно поширений жук розміром від 2,3 до 5,2 мм, темно-коричневого, бурого або майже чорного кольору, виблискує на світлі. Розвиток відбувається в теплий період, коли температура повітря у приміщеннях складає не нижче 12 0С. Тривалість життя самок 3-4 місяці, самців – до 5 місяців. За цей час самки відкладають переважно 150 яєць, які розміщують у ямках зерна, які вони прогризають перед відкладанням. Після чого заливають їх слизистою рідиною, яка незабаром твердне.

Після виходу з яйця, личинки комірного довгоносика вгризаються в зерно, живлячись ним. В разі, якщо личинка опиниться поза зерном, вона гине.

Щоб комірний довгоносик не завдавав шкоди Вашому врожаю, зберігайте зерно і продукти його переробки в добре вентильованих, сухих приміщеннях. Тримайте зерносховища та склади в належному санітарному стані, без розсипів зерна. Ретельно очищуйте їх перед завантаженням, проводьте аерозольну або газову дезінсекцію.

Також до заходів захисту зерна від комірного довгоносика відносять очищення в морозну погоду зерна в зерноочисних машинах і його прогрівання до 50 або 600С у зерносушарках.

Для проведення дезінсекції складських приміщень або зерносховищ на професійному рівні телефонуйте до фахівців компанії PROPECS за номерами телефонів +380673517077, +380443617077. Роботи проводяться дозволеними препаратами та за допомогою сучасного обладнання, що забезпечує високу ефективність обробки зерна.

Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter