Інтерв’ю на тему: «Чи можливо захистити господарство від пернатих?»

Директор компанії «PROPECS» Денис Середняк розповів сайту «kurkul.com» про методи боротьби зі шкідниками та способи як врятувати врожай від птахів. Наголосимо, що нині найбільш популярними шкідниками зернових культур, а також фруктів та овочів в садах є шпаки, горобці, голуби, горлиці та граки. На перший погляд, шкода від пернатих здається незначною. Проте, зграя птахів може повністю позбавити господаря урожаю та призвести до пересівів поля чи зрідження посівів до 15%. Значної шкоди птахи можуть спричинити, коли мають вільний доступ в складські приміщення та елеватори. Адже, вони не лише знищують зернові запаси, але й псують його своїм послідом, який майже не піддається видаленню із зернової маси.

tmb_86998_3072

Денис Середняк наголосив, що все більш актуальною проблемою для аграріїв стає збільшення популяції птахів-шкідників поряд з полями, сховищами, елеваторами, складами та комбікормовими заводами, а також на переробних підприємствах. Особливо гостро це питання стоїть у південних та центральних регіонах України. Тому вважливо знати основні методи боротьби зі шкідниками.

«Часто через місяць-два до нас звертаються наші клієнти і говорять, що купили дорогий акустичних пристрій, обрали правильні параметри, а він уже не працює. Потрібно розуміти, що коли птахи протягом довгого часу чують один і той же крик хижака, але не бачать реальної загрози, вони звикають до цього і вже більше не бояться. Тому варто змінювати засоби або ж компонувати їх. Наприклад, застосовувати звук хижих птахів та флюгери із зображенням ока яструба, чи флюгер у вигляді самого хижого птаха, який постійно буде рухатися і тим самим відлякувати пернатих шкідників», – пояснює Денис Середняк.
Для захисту садів, виноградників та овочевих плантацій фахівці радять використовувати спеціальну сітку, якою накриваються дерева, кущі та лоза. Але коштує така сітка недешево, її розгортання-згортання потребує багато часу і сил, та й стовідсоткового захисту врожаю вона забезпечити не в змозі. Тому, окрім неї, варто застосовувати ще кілька додаткових способів. У приміщеннях можна застосовувати спеціальний гель від птахів, який діє протягом двох місяців. Проте необхідно враховувати, що він буде абсолютно бездієвим на маслоекстракційних заводах чи олійницях.

Фахівці-орнітологи компанії «PROPECS» мають багаторічний досвід боротьби з птахами та наголошують на використанні комплексного методу в який входить низка засобів по відлякуванню різних видів птахів: звукові біоакустичні відлякувачі, візуальні відлякувачі птахів, протиприсадні засоби, муляжі хижих птахів, репелентні засоби від птахів.

Прочитати інтерв’ю повністю можна тут.

Share on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter